• خبر روز


2 نشریه علمی دانشگاه در میان 36 نشریه برتر (رتبه الف) کشور در حوزه علوم انساني قرار گرفت

بر اساس آخرین گزارش منتشرشده در پورتال رسمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، از 31 مورد نشریه ارزیابی‌شده دانشگاه علامه طباطبائی در سال 1398، دو نشریه «مطالعات مدیریت صنعتی» و «فرهنگ مشاوره و روان‌درمانی» موفق به کسب درجه «الف» شده­اند، 24 عنوان دیگر درجه «ب» و 3 نشریه نیز درجه «ج» را دريافت کرده‌اند.

آقای دکتر موسوی رضوی ضمن تأکید بر تلاش بیشتر نشریات برای ارتقاء سطح كيفي و کسب رتبه­هاي بین‌المللی، رتبه به‌دست‌آمده از ارزیابی سال 1398 را قابل قبول خواند.

شايان ذکر است که در ارزیابی سال 1398 در زمینه علوم انسانی 754 نشریه مورد بررسی قرار گرفته است. از این میان 36 نشریه موفق به اخذ رتبه «الف» شده‌اند که 2 مورد آنها از نشریات دانشگاه علامه طباطبائی بوده است.

ايشان همچنین ابراز اميدواري كرد با توجه به برنامه­ريزي صورت­گرفته و گام‌های برداشته‌شده در مسیر افزایش کیفیت علمی نشریات، در آينده شاهد نمايه شدن نشريات علمي دانشگاه در معتبرترين پایگاه‌های بين­المللي باشيم.

در همين راستا گفتني است در ارزیابی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) که در ابتدای سال جاری اعلام شد هشت نشریه از نشریات دانشگاه علامه (به شرح زير) به عنوان نشریات «هسته» معرفی شدند؛ منظور از نشریات هسته، نشریاتی است که کیفیت بالای آن­ها از نظر محتوای علمی، پس از بررسی و تحلیل كيفي توسط گروهی از متخصصان رشته­های مرتبط، محرز شده است. شاخص­هایی همچون به­روزبودن موضوعات پژوهشی، کاربردی بودن یافته‌ها، خوانایی و کیفیت علمی، روش­شناسی دقیق، ارائه فهم­پذیر داده­ها، بحث منطقی، استدلال دقیق و شیوه نتیجه‌گیری، در انتخاب نشریات هسته مد نظر قرار می­گیرند.

1- پژوهش حقوق خصوصي 2- پژوهش­هاي اقتصادي ايران 3- پژوهش­هاي ترجمه در زبان و ادبيات عربي 4- پژوهشنامه اقتصادي 5- پژوهشنامه معارف قرآني 6- متن­پژوهي ادبي 7- مطالعات مديريت (بهبود و تحول) 8- مطالعات مديريت صنعتي

تاریخ درج خبر: 1399/07/30  -  ساعت درج خبر: ١٧:٣٩  -  شماره خبر: ١٣١٦١  -  تعداد بازدید: 149


خروج